Dlaczego mężczyźni chorują na impotencję?

Wiele przyczyn choroby, wiele pytań oraz duże wątpliwości  – to niewątpliwe cechy charakterystyczne impotencji. Przez ogromną ilość czynników, które wywołują chorobę nie jest tak łatwo stwierdzić skąd się ona wzięła, a także jakie przyczyny sprawiają, że przybiera ona na sile. Oprócz tego należy zdawać sobie sprawę, że pewne czynniki są absolutnymi pewnikami na wystąpienie zaburzeń, a wyróżnia się wśród nich przede wszystkim wszelkiego rodzaju nałogi, począwszy od alkoholu, a zakończywszy na narkotykach. Oprócz tego testosteron zanika wraz z wiekiem i w którymś momencie jego braki uniemożliwią aktywność seksualną w domu mężczyzny, który z reguły przekracza 50 rok życia.

Kolejną bardzo popularną przyczyną impotencji są zaburzenia psychiczne, które mogą być związane zarówno z brakiem pewności siebie, kompleksami, strachem przed niezaspokojeniem partnerki bądź jej ciążą i inne. Dlatego przed wizytą u lekarza poleca się przeprowadzenie szczerej rozmowy z samym sobą, zwrócenia uwagi na szczegóły dotyczące własnego życia, nawet tak błahych rzeczy jak ilość snu, a także jego jakość, gdyż to wszystko wpływa w znaczący sposób na pojawienie się dolegliwości tego typu.

Pytania związane z impotencją dotyczą także metod leczenia, a przede wszystkim faktu czy całkowity powrót do zdrowia będzie w ogóle możliwy. Na to ostatnie pytanie nikt nie zna odpowiedzi, gdyż ogromne ilości metod są w stanie przywrócić zdolność naturalnego osiągania erekcji, jednakże nie każdy mężczyzna będzie w stanie ją osiągnąć. Wpływ ma na to wiele elementów, między innymi wiek, szybkość reakcji na chorobę, jej zaawansowanie oraz wybrana metoda leczenia. Impotencja to choroba z którą zmagają się miliony mężczyzn każdego dnia, dlatego warto robić wszystko, aby nie znaleźć się w tej licznej grupie. Zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, a także regularne kontrole (raz w roku) u urologa są w stanie zapewnić dobrą kondycję seksualną na długie lata.

Dodaj komentarz